Evangélikus segítség Észak-Irak üldözött keresztényeinek

Észak-Irak üldözött keresztényeinek és a közel keleti háborúk áldozatainak javára gyűjtést tart a Magyarországi Evangélikus Egyház.

Célunk, hogy a súlyos helyzetben lévő Kurdisztán régióban a korábban támogatásunkban részesült tizenhét család után további keresztény testvéreink hazájukban maradását tudjuk előmozdítani.

Kérjük a gyülekezeteket, hogy október 7-én vagy valamelyik azt kövező vasárnap a templomi perselypénzt erre a célra gyűjtsék. Az így befolyt támogatást az egyházmegyéken keresztül lehet eljuttatni az országos egyházhoz.

Köszönettel fogadunk egyéni támogatásokat is a 11784009-20212564-es számlaszámon.

Erős vár a mi Istenünk!

A Magyarországi Evangélikus Egyház elnöksége

Türelmes az Úr, de nagy a hatalma; senkit sem hagy az Úr büntetés nélkül. (Náh 1,3a)

A mi Urunk hosszútûrését pedig üdvösnek tartsátok. (2Pt 3,15)