Szák Kocsis Pál: “Isten gazdásza” Thessedik Sámuel élete

Ismertető: Sokak előtt talán kevéssé ismert (ifj) Thessedik Sámuel szarvasi lelkész hihetetlenül tevékeny élete és gazdag munkássága, amely a gyermek, ifjúsági és néptanítástól, a lelkészi munkától a mezőgazdasági újításokig és azok elméleti és gyakorlati oktatásáig terjedt. Könyveket írt, ő építette a szarvasi ótemplomot és az ország első gazdasági iskoláját. Ez az élet ma is inspirációkat adhat, érdemes felidézni!

Így szól az Úr: Ti láttátok?, hogyan hordoztalak benneteket sasszárnyakon, és hogyan hoztalak ide benneteket. (2Móz 19,4)

Aki pedig mindent megtehet sokkal bõségesebben, mint ahogy mi kérjük vagy gondoljuk, a bennünk munkálkodó erõ szerint: azé a dicsõség az egyházban Krisztus Jézus által nemzedékrõl nemzedékre. (Ef 3,20?21)