Evangélikus segítség Észak-Irak üldözött keresztényeinek

Észak-Irak üldözött keresztényeinek és a közel keleti háborúk áldozatainak javára gyűjtést tart a Magyarországi Evangélikus Egyház.

Célunk, hogy a súlyos helyzetben lévő Kurdisztán régióban a korábban támogatásunkban részesült tizenhét család után további keresztény testvéreink hazájukban maradását tudjuk előmozdítani.

Kérjük a gyülekezeteket, hogy október 7-én vagy valamelyik azt kövező vasárnap a templomi perselypénzt erre a célra gyűjtsék. Az így befolyt támogatást az egyházmegyéken keresztül lehet eljuttatni az országos egyházhoz.

Köszönettel fogadunk egyéni támogatásokat is a 11784009-20212564-es számlaszámon.

Erős vár a mi Istenünk!

A Magyarországi Evangélikus Egyház elnöksége

Az Úr pedig ezt mondta [Mózesnek]: Meglátja majd az Úr tetteit az egész nép, amely között vagy. (2Móz 34,10c)

Azután [Jézus] bejárta egész Galileát, tanított a zsinagógáikban, hirdette a mennyek országának evangéliumát, és gyógyított mindenféle betegséget és erõtlenséget a nép körében. (Mt 4,23)