Ismertető: 2017. júniusában vágtam neki Európa leghíresebb zarándokútjának. Ötszáz kilométer után egy izomsérülés miatt fel kellett adnom, majd a maradék 300 kilométeres szakaszt 2018 nyarán pótoltam. Vetített képes előadásomban a személyes indíttatásról, evangélikusként az ottani lelki élményeimről, az út történetéről, mai népszerűségéről, az azzal kapcsolatos érdekességekről beszélek.
» letölthető PDF

Ismertető: Sokak előtt talán kevéssé ismert (ifj) Thessedik Sámuel szarvasi lelkész hihetetlenül tevékeny élete és gazdag munkássága, amely a gyermek, ifjúsági és néptanítástól, a lelkészi munkától a mezőgazdasági újításokig és azok elméleti és gyakorlati oktatásáig terjedt. Könyveket írt, ő építette a szarvasi ótemplomot és az ország első gazdasági iskoláját. Ez az élet ma is inspirációkat adhat, érdemes felidézni!
» letölthető PDF

Ismertető: 2016 Ádventjében keresztyén csoporttal, lelkészi vezetővel 5 napot töltöttünk a Szentföldön. Joppéból (Tel-Aviv-Jaffa) indultunk a „galileai tengerhez“, ahol bejártuk a Hegyi-beszédnek, a csodás kenyérszaporításnak, Péter pásztori megbízásának helyét, megemlékeztünk csodákról, betegek gyógyításáról jártunk Kapernaumban, Kánában, Názáretben; csónakba szálltunk a „tengeren“, végig utaztunk a Jordán mentén, s eljutottunk Qumránig, az esszénusok városáig. Mindezt gazdag lelki, történeti és biblikus háttérbe ágyazva, énekelve, imádkozva. Erről tartok úti beszámolót.
» letölthető PDF

Ismertető: 2016 Ádventjében keresztyén csoporttal, lelkészi vezetővel 5 napot töltöttünk a Szentföldön. A Jordántól a „pusztán“ át mentünk föl Jeruzsálembe, ahol nomád Beduinok élnek, A „Szent Városban“ jártunk az Olajfák hegyén, a Gecsemáné kertben, az imádkozás templomában, és elmentünk a siratófalhoz is. Végigjártuk Jézus szenvedéseinek helyszíneit, az utolsó vacsora termétől Kajafás házáig, majd a Via Dolorosát, amely ma a bazársoron megy át a Szent Sír templomig. Mindezt gazdag igei hátterezéssel, énekléssel, imádkozással átélve. Erről tartok személyes úti beszámolót.
» letölthető PDF

Ismertető: Sokan feltették már a kérdést: vajon Luther a búcsú tárgykörében miért éppen 95 tétellel állt a nyilvánosság elé 1517 októberében? Miért nem választott inkább valami kerek, vagy éppen biblikus számot, mondjuk 70-et, 120-at vagy éppen 100-at? Az előadás erre a kérdésre keresi és ad választ. A nyomok Albrecht mainzi érsek (1491–1541) 1516-ban napvilágot látott Rövid utasítás című iratához vezetnek, mely feloldani látszik a 95-ös szám rejtélyét…