Budapesti Németajkú Evangélikus Egyházközség új lelkésze: Lötzsch Barbara

Bemutatkozik az újonnan megválasztott lelkész.

Szeretnék röviden bemutatkozni. Lötzsch Barbara vagyok és Szászországból jöttem, Lipcse közeléből, eddig három egyházközségben dolgoztam.

Budapesti munkám miatt már tanultam egy kicsit magyarul egy nyelviskolában.

Szeptember óta dolgozom lelkésznőként a Németajkú Evangélikus Egyházközségben. Férjemmel Thieme Frankkal és  legkisebb lányunkkal Annegrettel költöztem  Budapestre.  Magyar kollégáim és Fabiny püspök úr nagyon barátságosan és szívélyesen fogadtak. Köszönöm szépen!

A családom nagyobbik része  Németországban maradt:  szüleim és a két fiúnk.  Idősebbik lányunk pedig Izraelben dolgozik öntkéntesként.

Mik a feladataim és céljaim itt Budapesten? Szeretném belülről erősíteni a német gyülekezetet istentiszteletek, bibliaórák, konfirmációs órák és diakóniai munkán keresztül. Kifelé fontosnak tartom az együttműködést ökumenikus terstvéreinkkel. Nagyon jó lenne, ha előbbiek mellett gyülekezetünk a német nyelvű turisták kiindulópontja is lenne Budapesten.

Talán találkozunk a kétnyelvű istentiszteleteken? Örülnék.

Isten áldását kérem gyülekezeteinkre, minden vendégünkre és a közös munkára!

Barbara Lötzsch lelkésznő