Karácsonyi Angyalok Budahegyvidéken (is)

Ruhagyűjtés  Budahegyvidéken a Sajókazai Evangélikus Egyházközség és az Ózdi II. János Pál Római Katolikus Általános iskola részére

Az adventi, karácsonyi időszakban megannyi felhívás próbál segíteni bajban, nehéz helyzetben lévő embereknek. Ilyenkor mintha nagyobb érzékenységet lehetne tapasztalni ezzel kapcsolatban, s jó célokhoz megannyi jó szándékú emberek csatlakozik. Sok gyülekezetben folyik karitatív munka, például ruhagyűjtés. Nem könnyű feladat az átvétel, a tárolás, a szortírozás, de ugyanígy az eljuttatás, a megfelelő cél megtalálása sem. Az idei őszi évkezdő lelkészkonferencián beszélgettem Balázs Tibor nyugdíjas lelkész kollégámmal, aki a sajókazai gyülekezetről, a település nehéz helyzetben élő családjairól mesélt. A konferencia végén megkerestem őt, hogy téli ruha és lábbeli gyűjtéssel szeretnénk segíteni őket a karácsony előtti időben. A megkeresést örömmel fogadta és novemberben felvettük a kapcsolatot és megkezdtük az egyeztetést, a gyűjtést. Nyilvánvalóvá vált azonban, hogy több adomány fog összegyűlni, mint amennyit egyszerre át tudnak venni és rendszerezett formában ki tudnak osztani, így merült fel a szomszédos ózdi gyülekezet, és annak lelkészével, Tóth Melindával is beszéltünk, aki ökumenikus nyitottsággal a II. János Pál Római Katolikus Általános Iskola diákjainak, családjainak a támogatását javasolta. 2018. december 15-én indultunk Budahegyvidékről négy autóval, öt felnőttel, tizennégy ifissel, és mintegy 30 zsák ruha és cipő adománnyal, hogy azokat „célba jutassuk”. A találkozás megerősített abban, hogy a jövőben is próbálunk majd segíteni, s hogy ez csak egy kapcsolat kezdete volt.

Keczkó Pál