Hitoktatói találkozó a Budavárban

Egyházmegyei tapasztalatcsere a hitoktatásról Péterné Mestery Rita vezetésével.
Egyházmegyénk új gyermek-munkaági felelőse, Péterné Mestery Rita január 19-én szombat délelőttre a Budavárba hívta meg egy kötetlen beszélgetésre a hitoktatókat, lelkészeket és mindazokat, akik gyermekek között szolgálnak. A cél az volt, hogy eszmét cseréljünk szolgálatunk örömeiről és nehézségeiről, és ezáltal erősítsük missziói hivatásunkat. Nem sokan jöttünk össze, de jót beszélgettünk, és ötleteket is megosztottunk egymással. Reméljük, hogy ezután bizonyos rendszerességgel találkozhatunk tapasztalatcserére, vagy akár továbbképzésre is.

Péter Zoltán, budavári lelkész

A szétszóródottakat összegyûjtöm, dicsõvé és hírnevessé teszem õket az egész földön, ahol gyalázták õket. (Zof 3,19b)

Amikor együtt voltak, megkérdezték tõle: Uram, nem ebben az idõben állítod helyre Izráel országát? Így válaszolt nekik: Nem a ti dolgotok, hogy olyan idõkrõl és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett. Ellenben erõt kaptok, amikor eljön hozzátok a Szentlélek, és tanúim lesztek... (ApCsel 1,6?8)