Hitoktatói találkozó a Budavárban

Egyházmegyei tapasztalatcsere a hitoktatásról Péterné Mestery Rita vezetésével.
Egyházmegyénk új gyermek-munkaági felelőse, Péterné Mestery Rita január 19-én szombat délelőttre a Budavárba hívta meg egy kötetlen beszélgetésre a hitoktatókat, lelkészeket és mindazokat, akik gyermekek között szolgálnak. A cél az volt, hogy eszmét cseréljünk szolgálatunk örömeiről és nehézségeiről, és ezáltal erősítsük missziói hivatásunkat. Nem sokan jöttünk össze, de jót beszélgettünk, és ötleteket is megosztottunk egymással. Reméljük, hogy ezután bizonyos rendszerességgel találkozhatunk tapasztalatcserére, vagy akár továbbképzésre is.

Péter Zoltán, budavári lelkész

URam, Seregek Istene, újíts meg bennünket! Ragyogtasd ránk orcádat, hogy megszabaduljunk! (Zsolt 80,20)

Istenünk könyörülő irgalmáért, amellyel meglátogat minket a felkelő nap a magasságból, hogy világítson azoknak, akik sötétségben és a halál árnyékában lakoznak... (Lk 1,78-79)