Szák Kocsis Pál: Jézus nyomában a Szentföldön I. Joppé – Galileia – Jordán mente (vetített képes előadás)

Ismertető: 2016 Ádventjében keresztyén csoporttal, lelkészi vezetővel 5 napot töltöttünk a Szentföldön. Joppéból (Tel-Aviv-Jaffa) indultunk a „galileai tengerhez“, ahol bejártuk a Hegyi-beszédnek, a csodás kenyérszaporításnak, Péter pásztori megbízásának helyét, megemlékeztünk csodákról, betegek gyógyításáról jártunk Kapernaumban, Kánában, Názáretben; csónakba szálltunk a „tengeren“, végig utaztunk a Jordán mentén, s eljutottunk Qumránig, az esszénusok városáig. Mindezt gazdag lelki, történeti és biblikus háttérbe ágyazva, énekelve, imádkozva. Erről tartok úti beszámolót.

Gyülekezete szilárdan áll majd elõttem. (Jer 30,20a)

[Krisztus Jézusban] az egész épület egybeilleszkedik, és szent templommá növekszik az Úrban? (Ef 2,21)