Szák Kocsis Pál: Jézus nyomában a Szentföldön II. Betlehem és Jeruzsálem (vetített képes előadás)

Ismertető: 2016 Ádventjében keresztyén csoporttal, lelkészi vezetővel 5 napot töltöttünk a Szentföldön. A Jordántól a „pusztán“ át mentünk föl Jeruzsálembe, ahol nomád Beduinok élnek, A „Szent Városban“ jártunk az Olajfák hegyén, a Gecsemáné kertben, az imádkozás templomában, és elmentünk a siratófalhoz is. Végigjártuk Jézus szenvedéseinek helyszíneit, az utolsó vacsora termétől Kajafás házáig, majd a Via Dolorosát, amely ma a bazársoron megy át a Szent Sír templomig. Mindezt gazdag igei hátterezéssel, énekléssel, imádkozással átélve. Erről tartok személyes úti beszámolót.

Sokféle szándék van az ember szívében, de csak az Úr tervei valósulnak meg. (Péld 19,21)

Legyetek tehát bölcsek és józanok, hogy imádkozhassatok. Mindenekelõtt legyetek kitartóak az egymás iránti szeretetben? (1Pt 4,7?8)