Szák Kocsis Pál: Jézus nyomában a Szentföldön II. Betlehem és Jeruzsálem (vetített képes előadás)

Ismertető: 2016 Ádventjében keresztyén csoporttal, lelkészi vezetővel 5 napot töltöttünk a Szentföldön. A Jordántól a „pusztán“ át mentünk föl Jeruzsálembe, ahol nomád Beduinok élnek, A „Szent Városban“ jártunk az Olajfák hegyén, a Gecsemáné kertben, az imádkozás templomában, és elmentünk a siratófalhoz is. Végigjártuk Jézus szenvedéseinek helyszíneit, az utolsó vacsora termétől Kajafás házáig, majd a Via Dolorosát, amely ma a bazársoron megy át a Szent Sír templomig. Mindezt gazdag igei hátterezéssel, énekléssel, imádkozással átélve. Erről tartok személyes úti beszámolót.

Gyülekezete szilárdan áll majd elõttem. (Jer 30,20a)

[Krisztus Jézusban] az egész épület egybeilleszkedik, és szent templommá növekszik az Úrban? (Ef 2,21)